Penzion Malba - rekreační školicí středisko pod hradem Kokořín, Kokořín

Kokořínský důl 38, Kokořín, 27723
od 490 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Penzion Malba je rekreační zařízení, které je využíváno individuálními a firemními zákazníky. Nachází se pod hradem Kokořín u rybníka Kačírek v obci Kokořínský Důl v samém centru CHKO Kokořínsko.

Další informace

Penzion je rozdělen do dvou budov, větší ubytovací, menší stravovací a školící. Celková ubytovací kapacita penzionu je 31 lůžek v 11 pokojích a chata Malběnka je pro 3 osoby.

Všechny pokoje mají vlastní koupelny s toaletou. Složení pokojů je následující: 3 pokoje jsou čtyřlůžkové, 3 třílůžkové a 5 dvoulůžkových. Čtyři pokoje disponují vlastním balkónem s posezením. Každý pokoj má k dispozici vlastní koupelnu se sprchou a WC, včetně ručníků a mýdla (doporučujeme vlastní osušku).

Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem z masivního dřeva. Přikrývky jsou vždy z mikrovlákna, polštáře máme buď péřové, anebo z mikrovlákna vhodné pro alergiky. Ložní prádlo a ručníky jsou v ceně pokoje.

Připojení k internetu je zdarma pomocí Wi–Fi. V případě potřeby Vám rádi zapůjčíme dětskou postýlku. K dispozici je společná čajová kuchyňka (konvice, lednice), venkovní posezení na terase, posezení u ohně s grilem nebo i jeskynní kalírna s krbovou vložkou. V objektu je společná televize, volné Wi-Fi připojení a malá knihovna.

Parkování před domem je zdarma a celý areál lze uzavřít. Za poplatek lze vypůjčit síť na hřiště u penzionu Milča (včetně míčů a badmintonu) nebo stolní tenis. Pro ubytované cyklisty je zde možnost bezpečné úschovy jejich kol.

Ceny

Apartmán
490 Kč
Cena za osobu
490 Kč
Cena za sál
4.000 Kč
Domácí mazlíček
150 Kč
Snídaně
100 Kč

Jedná se o ceny za vícedenní pobyt.

Služby

Konferenční možnosti
Parkoviště
Parkoviště uzavřené
Připojení k internetu
Terasa
Vegetariánská kuchyně
Vstup domácích zvířat
Zahrada
Úschovna kol, lyží
Restaurace

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
31
Čtyřlůžkové pokoje
3
Dvoulůžkové pokoje
5
Kapacita restaurace
60
Počet apartmánů
1
Třílůžkové pokoje
3

Vybavení pokojů

Balkón
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Základem stravování na penzionu Malba je snídaně podávaná formou bufetu, která není v ceně ubytování. Dále standardně každý den nabízíme večeře o dvou chodech. Další stravování je potřeba objednat předem. Vaříme z dobrých surovin a snažíme upřednostňovat lokální produkty. Za všechny je třeba jmenovat místní specialitu – Mšenský kvasový chléb, který je opravdovou lahůdkou. Máme velký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů domácích i zahraničních výrobců. Točíme pivo Žatec a podáváme moravská i mělnická vína.
 - Snídaně – je podávaná formou bufetu a obsahuje kávu, čaj, mléko, jogurt, cornflakes, ovesné vločky, tavený sýr, máslo, marmeládu, krájený sýr, krájená uzenina. Dále snídani doplňujeme podle období o domácí koláče, ovoce nebo zeleninu. Teplé pokrmy jsou nabízeny ve snídaňovém lístku a jsou za příplatek.
 - Obědy – na objednávku standardně podáváme polévku a hlavní chod. Upřednostňujeme klasická česká jídla, ale jsme schopni se přizpůsobit požadavkům zákazníků.
 -Večeře – připravujeme menu o dvou chodech, tedy hlavní jídlo a předkrm, salát nebo zákusek.
 - Speciality – na objednání připravíme grilování nebo rožnění. Naši žádanou specialitou je Mix gril a selátko na rožni.
 

Kongresové možnosti

Firemní akce

Kapacita hlavní školicí místnosti je max. 40 osob a nachází se v patře nad restaurací. Uspořádání místnosti je variabilní a dle přání zákazníka lze místnost vybavit didaktickou technikou jako je dataprojektor, videoprojektor, diaprojektor, videorekordér, DVD přehrávač, ozvučovací technika či flipcharty. Pro menší týmy je možné využít i další prostory penzionu jako malou jídelnu či restauraci, která je pro veřejnost uzavřena. Poradíme Vám s procházkou nebo i s výběrem lokality pro outdoor aktivity. Nabízíme exkluzivní noční návštěvy hradů Kokořín a Houska. Jsme schopni s našimi partnery zajistit další aktivity jako paintball, skalní lezení, stromo lezení nebo i připravit celý program dle individuálních požadavků.

- Pro firemní účely jsme schopni zajistit celodenní stravování (snídaně, obědy, večeře, coffeebreaky, rožnění, grilování a rauty).
- Poradíme Vám s procházkou nebo i s výběrem lokality pro outdoor aktivity.
- Nabízíme exkluzivní noční návštěvy hradů Kokořín a Houska.
- Dále jsme schopni s našimi partnery zajistit další aktivity jako paintball, skalní lezení, stromo lezení nebo i připravit celý program dle individuálních požadavků.
 

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Cyklostezky
Jezdectví, koně
Koupání řeka, jezero
Půjčovna kol
Rybolov

Okolí

Rádi Vám poradíme s výběrem tras a turistických cílů. Informujte se o nabídce sportovního vybavení a aktivit. Půjčujeme kola a koloběžky. Penzion se nachází v centru obce Kokořínský Důl u rybníka Kačírek, i přesto je možno zde nalézt klid a soukromí. Pro vyznavače aktivního odpočinku se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených stezkách i po četných neznačených cestách do celé oblasti CHKO Kokořínsko. Nejznámější a nejbližší turistické cíle jsou hrad Kokořín (500 m) a skalní útvary zvané Pokličky (2,5 km). Mezi další atraktivní cíle patří hrad Houska, Obří hlava, Žába či skalní Bludiště.
Kokořínsko je populární mezi znalci cykloturistiky a to proto, že nabízí trasy nejenom pro vyjížďky na silničním kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou.
Kokořínsko je oblastí pískovcového skalního lezení. Správcem skal je Lezecký klub Mšeno, který vydal i průvodce oblastí pod názvem Dubské skály. Je tu i pár boulderových oblastí.
Koupání je možné na 4 km vzdáleném rybníce Harasov nebo městském koupališti ve Mšeně. Máchovo jezero je vzdálené 20 km.
 

Mapa

Autobus 200m
Vlak 3km
Velká mapa